KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 16338099

nr 1633 8099

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Skulptur, Brons. Signerad, numrerad 2/2, daterad 1995, träsockel. Höjd: 36 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 29 juli 2024
kl 20:52:50

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko